Free cookie consent management tool by TermsFeed Peeling in november: slimme voorbereiding of onnodige extra stap? | Senitas

BE

+32 9 258 06 03

NL

+31 4 783 160 02

Peeling in november: slimme voorbereiding of onnodige extra stap?

Peeling in november: slimme voorbereiding of onnodige extra stap?

Meer dan 80% van de melanomen wordt volgens de WHO gelinkt aan blootstelling aan uv-straling, wat meteen verklaart waarom huidexperts voorzichtig omgaan met intensieve behandelingen na zonnige maanden. Een peeling in november komt daarom niet uit de lucht vallen. De huid heeft dan vaak sporen van zomerzon, pigmentverschuivingen, dofheid of verstopte poriën opgebouwd, terwijl de lagere uv-index meer ruimte geeft voor gecontroleerde huidverbetering.

Waarom een peeling in november logisch kan zijn

Een professionele peeling voor de huid werkt niet als een snelle schoonmaakbeurt, maar als een gerichte prikkel. Ze helpt dode huidcellen los te maken, verfijnt de huidstructuur en kan de opname van verzorgingsproducten verbeteren. November is interessant omdat veel klanten hun huid willen voorbereiden op de winter, net vóór koude lucht, verwarming en lagere luchtvochtigheid de huidbarrière extra uitdagen.

Toch is timing persoonlijk. Wie recent sterk aan zon werd blootgesteld of nog pigmentreacties vertoont, heeft eerst herstel en bescherming nodig, waardoor dagelijkse SPF ook na de zomer relevant blijft.

Huid voorbereiden op de winter vraagt maatwerk

Een peeling in de zomer vraagt doorgaans meer voorzichtigheid, precies omdat zonblootstelling het risico op irritatie of pigmentatie verhoogt. In november kan een huidprofessional vaak veiliger plannen, zolang de behandeling afgestemd is op huidtype, barrièresterkte en doelstelling.

Bij acne in de winter speelt bovendien meer mee dan talg alleen. Denk aan occlusieve crèmes, sjaals, temperatuurwissels en minder ventilatie van de huid. Een professionele peeling van de huid kan dan ondersteunen, maar alleen binnen een behandelplan dat ook hydratatie en herstel respecteert.

 

Oxygen Rx behandeling | Senitas

Wanneer het een extra stap wordt

Een peeling is overbodig wanneer de huid rood, schilferig of overgevoelig is. Eerst kalmeren, dan pas stimuleren. Bij Senitas ondersteunen we huidprofessionals met kennis, trainingen en zorgvuldig geselecteerde merken via onze producten en series en trainingen en events.

Een peeling in november is dus geen standaardantwoord. Ze is slim wanneer analyse, productkeuze en nazorg kloppen. Voor huidexperts ligt daar net de meerwaarde: niet meer behandelen, maar beter behandelen.

 

Ben jij een huidprofessional?

oNTDEK HET HIER

Gerelateerde berichten